Instalacje alarmowe

Nasza firma oferuje kompleksowy projekt, montaż systemu alarmowego, serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny. Z czego się składa oraz co musi zawierać system alarmowy odpowiemy w poniższym teksie.

System alarmowy jest zbiorem urządzeń, które wykorzystywane są w celu zabezpieczenia danego obszaru przed włamaniem. Wzbogacenie go o dodatkowe elementy pomaga także ochronić lokal przed pożarem.

Sprawny i prawidłowo działający system alarmowy zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i skutecznie odstrasza nieproszonych gości. Konieczny jest jednak wybór odpowiednich rozwiązań i stworzenie instalacji, która pozbawiona będzie niedoskonałości i wad. W uzyskaniu takiego rezultatu pomoże profesjonalny sprzęt oraz fachowe doradztwo.

W naszej ofercie każdy znajdzie sprzęt, który pozwoli zrealizować założone cele. Gotowe systemy alarmowe doskonale sprawdzą się w wielu miejscach, a elementy sprzedawane oddzielnie pomogą stworzyć bądź wzbogacić instalację, która będzie odpowiadać na indywidualne potrzeby. Znajdziecie tutaj między innymi czujniki alarmowe, detektory ruchu, czujniki czadu, systemy sygnalizacji pożarowej oraz najróżniejsze systemy alarmowe – przewodowe oraz bezprzewodowe. Idealne zarówno do domu jak i firmy.

Mózgiem systemu jest centrala alarmowa, która wyposażona jest najczęściej w klawiaturę umożliwiającą konfigurację i sterowanie siecią alarmową. Sygnały, które trafiają do czujek przesyłane są do centrali, która generuje sygnał wyjściowy. Ponadto centrala zapewnia poszczególnym elementom zasilanie, także w przypadku braku prądu. Wyróżniamy centrale analogowe i cyfrowe.

Pozostałe elementy systemu alarmowego to przede wszystkim wszelkiego rodzaju czujniki: ruchu, otwarcia, drgań, zbicia szkła, które bezpośrednio odbierają sygnały o potencjalnym niebezpieczeństwie. Większość systemów alarmowych można dowolnie modyfikować i wzbogacać o nowe elementy.

Istotnym elementem systemu alarmowego są również sygnalizatory i systemy powiadamiania o zagrożeniu. Wyróżnia się:

  • sygnalizatory optyczne – świetlne
  • sygnalizatory akustyczne – dźwiękowe.

Bezpieczeństwo w domu, firmie, lokalach użytku publicznego

Systemy alarmowe obecne są w niemal każdym budynku użyteczności publicznej, w ośrodkach kultury czy dużych przedsiębiorstwach. Coraz więcej osób decyduje się na stworzenie sieci alarmowej w domach jednorodzinnych, a nawet mieszkaniach. Przemyślany system ochrony pozwala stale monitorować posesję, a także wnętrze domu. Połączenie systemu alarmowego z nowoczesnymi kamerami pozwala obserwować obraz przesyłany „na żywo” z każdego miejsca na ziemi. Dzięki temu można mieć oko na swój dom, gdy jesteś na wakacjach bądź w delegacji.

Osoby, które pragną zainstalować system alarmowy w domu powinny zwrócić uwagę na tryby pracy urządzeń. W naszym sklepie dostępne są urządzenia, które posiadają m.in. tryb:

  • pełnego czuwania – używany, gdy lokal jest zupełnie pusty, każdy ruch wywołuje alarm,
  • czuwania pełnego z blokadą – możliwość konfiguracji i wyłączenia poszczególnych czujek.

W nowoczesnych systemach alarmowych wyróżnia się o wiele więcej trybów pracy. Dzięki dowolnej konfiguracji zarówno wnętrze domu, jak i obszar wokół niego mogą być chronione 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą systemów alarmowych , a w razie pytań do kontaktu z naszymi specjalistami.