Instalacje alarmowe

Nasza firma oferuje kompleksowy projekt, montaż systemu alarmowego, serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny. Z czego się składa oraz co musi zawierać system alarmowy odpowiemy w poniższym teksie.

Systemy alarmowe – czym są?

System alarmowy to urządzenia, które wykorzystujemy w celu zabezpieczenia danego obszaru przed włamaniem. Wzbogacenie go o dodatkowe elementy pomaga także ochronić lokal przed pożarem.

Dziś już nikogo nie trzeba przekonywać, ani tłumaczyć jak ważna jest instalacja systemów alarmowych. Najważniejszymi i wystarczającymi argumentami, przemawiającymi “za” alarmem są: bezpieczeństwo i skuteczny sposób odstraszania potencjalnych złodziei. Profesjonalny system alarmowy stanowi nie tylko skuteczną barierę, ale wpływa na wartość posesji, a nawet przyczynia się do obniżenia składki za polisę ubezpieczeniową.

Alarmy – dlaczego są tak ważne?

Dzięki wysokiej skuteczności, instalacja systemów alarmowych sprawdzi się na wielu polach. Z powodzeniem znajdzie zastosowanie w dużych przedsiębiorstwach, budynkach użyteczności publicznej, ośrodkach kultury i każdym miejscu, w którym wymaga się szczególnych środków ostrożności. Nowoczesne rozwiązania, duże możliwości rozbudowy i sprzęt sprawdzonych firm, takich jak Satel i Jablotron gwarantują wysoką skuteczność i niezawodne działanie. Podstawą każdego systemu alarmowego jest centrala, która pozwala na konfigurację, sterowanie i na intuicyjne zarządzanie całą siecią. Sygnał z centralki przekazywany jest do czujek. Co ważne, alarm będzie działał nawet w przypadku braku prądu. Oczywiście, niezbędnymi elementami większości systemów są sygnalizatory optyczne i dźwiękowe.

Łatwa obsługa i wysoka skuteczność sprawiają, że instalacja alarmowa w domu jednorodzinnym, staje się coraz częstszym rozwiązaniem. Przemyślana konstrukcja i wygoda, połączona z wieloma praktycznymi funkcjami, tworzą niezwykle skuteczną ochronę mienia. Czujniki, ruchu, drgań, zbicia szkła, czy otwarcia, doskonale reagują na szereg prób wtargnięcia na teren posesji osób niepowołanych. Jedną z najważniejszych cech domowej instalacji alarmowej jest możliwość rozbudowania jej o system kamer. Dzięki temu zyskują Państwo możliwość monitorowania domu “na żywo” nawet podczas dłuższej nieobecności.

Multisat systemy alarmowe Toruń od lat dbają o Państwa bezpieczeństwo. Olbrzymie doświadczenie pozwoliło nam wypracować wiele sprawdzonych rozwiązań i uzyskać niezbędną wiedzę o dostępnym na rynku sprzęcie. Będąc do Państwa dyspozycji, z przyjemnością zajmujemy się montażem systemów alarmowych, zgodnie ze sztuką i z wykorzystaniem całej naszej wiedzy. A to już prawie trzydzieści lat. Dziękujemy za zaufanie i zapraszamy do współpracy.