Instalacje monitoringu

Czujne oko kamery, czyli systemy monitoringu wizyjnego

Systemy monitorowania wizyjnego, bardziej znane pod ogólnym potocznym pojęciem “monitoringu”, od dawna stanowią skuteczny sposób ochrony mieszkań, przedsiębiorstw i budynków użyteczności publicznej przed niepożądanymi działaniami. Skuteczność tej formy ochrony spowodowała, że po systemy monitoringu wizyjnego CCTV sięgają wspólnoty mieszkaniowe, duże centra handlowe, monitoring strzeże także miejskich ulic.

W Polsce pierwsza kamera monitorująca Dworzec Centralny w Warszawie, pojawiła się w latach 70, natomiast pierwszy monitoring miejski zawitał do Koronowa, położonego w województwie kujawsko-pomorskim w 1994 roku. Od tego czasu systemy monitoringu wizyjnego stały się powszechnie stosowanym sposobem ochrony własności prywatnej, mienia publicznego, a także strzegą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za sukcesem tych rozwiązań stoją przede wszystkim wysokie parametry techniczne, co z kolei daje bardzo dużą skuteczność i niemal nieskończone możliwości.

Największymi zaletami monitoringu są jego imponujące możliwości. Już sam fakt obecności kamer stanowi wyraźny sygnał ostrzegawczy dla potencjalnych wandali czy złodziei. W dużej mierze, instalacje monitoringu opierają się na obserwacji, rejestrowaniu i archiwizacji obrazu. Pozwalają na zebranie obszernych i często niepodważalnych materiałów dowodowych. Dzięki dużej autonomii, inteligentne systemy monitoringu pozwalają na ograniczenie czynnika ludzkiego. Najnowsze technologie gwarantują stabilność działania i wysoką jakość materiałów. Co ważne, systemy mogą pracować nieprzerwalnie w trybie 24/7.

Multisat monitoring wizyjny Toruń z przyjemnością spełni Państwa oczekiwania. Niemal 30-letnie doświadczenie pozwoliło nam zdobyć wielu zadowolonych Klientów oraz doskonale poznać rynek systemów monitoringu. W naszej pracy używamy sprawdzonego sprzętu popularnych marek, takich jak Samsung, HikVision, Dahua, GeoCam, Optiva, BCS. Warto pamiętać, że kompletny system monitoringu wizyjnego składa się z wielu elementów. W jego skład wchodzą przewody, rejestratory, zasilacze, dyski twarde, wtyki i oczywiście kamery. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu mają Państwo pewność, że bezpieczeństwa będzie strzegł niezawodny, sprawdzony i prawidłowo zamontowany sprzęt. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!