Instalacje domofonowe

Chęć zapewnienia bezpieczeństwa domownikom, czy zwykła ciekawość kto stoi pod furtką to normalne zachowania, jakie ma większość z nas.

W ich sprostaniu najlepszym rozwiązaniem będzie instalacja wideodomofonu.

Nasza firma specjalizuje się montaż i serwis wideodomofonu nie tylko na terenie całego Torunia  i okolic, ale również w całej Polsce.

Czasami sam głos słyszany przez domofon nie wystarcza, by zidentyfikować gościa, który odwiedza nasze włości. Dlatego powstały wideodomofony, czyli młodsi i nowocześniejsi bracia domofonów. Rejestrują one oprócz dźwięku także obraz, dzięki czemu rozpoznanie potencjalnego intruza będzie dużo łatwiejsze. Dla kogo są przeznaczone wideodomofony? To rozwiązanie można stosować zawsze, zarówno w prywatnych odmach, jak i w firmach.

Szczególnie zalecane są w miejscach, gdzie zobaczenie gościa przed furtką jest utrudnione lub niemożliwe, np. przez dużą odległość lub przeszkody terenu, jak drzewa czy wysokie ogrodzenie.

 

Niektóre wideodomofony, zwłaszcza te z wyższej półki, mają dodatkowe funkcje ułatwiające życie. Najważniejsze z nich to:

  • Zapis obrazu umożliwiający podglądnięcie, kto próbował skontaktować się z domownikami,
  • Kamera termowizyjna bądź lampka podświetlająca twarze wędrowców, dzięki czemu system sprawnie działa także w nocy,
  • Wyciszenie dzwonka o określonych porach lub na określony czas, by móc się “wyłączyć” np. po pracy,
  • Czytnik linii papilarnych, dzięki czemu domownicy nie muszą nosić ze sobą kluczy/breloka do furtki,
  • Możliwość zostawienia wiadomości przez odwiedzających dla domowników,
  • Ruchome kamery, dzięki której rozeznanie się z sytuacją za ogrodzeniem będzie dużo łatwiejsze.

Bardziej zaawansowane modele wideodomofonów mogą dodatkowo integrować się z systemami alarmowymi lub inteligentnym domem dając maksimum wygody i bezpieczeństwa.